Binární opce

binární opceVe světě burz existuje mnoho různých finančních instrumentů, jejichž společným cílem je obchodníkům umožnit spekulovat na pohyby cen různých aktiv, jako jsou akcie, měny nebo třeba komodity. Zřejmě tím nejjednodušším nástrojem jsou binární opce.

V portfoliu nástrojů existují už dlouhou dobu, ale teprve poslední tři roky se velmi popularizovaly a zpřístupnily široké veřejnosti. Počet obchodníků s nimi roste velmi rychle a podle některých odhadů překoná počet lidí, kteří obchodují Forex, jenž byl doposud nejrozšířenější.

A proč jsou binární opce tak populární? Právě díky své jednoduchosti. Burzovní obchodování zjednodušují na úroveň sportovního sázení, takže do značné míry obchodníky osvobodí od složitých úvah nad obchodními přístupy. Ti se můžou při binárním obchodování soustředit jen na vstupy do obchodů, protože ostatní parametry nemůžou ovlivnit. To se sice někomu nemusí líbit, ale pro začátečníky a nováčky je to velmi přínosné.

Podstata binárních opcí vyplývá už z jejich názvu. U každého obchodu stojíte před výběrem jen ze dvou možností. Buď cena poroste, nebo bude klesat. Na vás je, abyste zvolili správnou možnost. Pokud budete úspěšní, dosáhnete zisku, v opačném případě utrpíte ztrátu. Důležité je, že před každým obchodem vždy přesně víte, jak velké částky to budou, maximální ztráta se vždy rovná výši vaší investice, zatímco zisk se rovná procentuální návratnosti z investice, která bývá kolem 80 procent.

Důležité také je, že z hlediska výsledku obchodu je důležitá jen strana, tedy nahoře nebo dole, na které cena bude vůči vašemu vstupu. Je tedy jedno, jak velký pohyb cena udělá daným směrem, to výši zisku nebo ztráty neovlivní.

V tomto vysvětlování nám ale schází poslední díl skládačky. Protože u binárních opcí nejde o velikost pohybu, je zřejmé, že se obchody musejí uzavírat časově. A tak to přesně je, každá opce má předem stanovou splatnost neboli expirační čas. Kde se cena nachází vůči vašemu vstupu, je tedy klíčové v momentě vypršení splatnosti.

Běžné je obchodovat se splatností kolem 15 minut. Což znamená, že pro vás bude důležité, jestli cena bude výš nebo níž za 15 minut. Vždy tedy odhadujete, na které straně bude cena v určitou chvíli ve srovnání s dobou, kdy jste obchod otevřeli.

V tom tkví podstata binárních opcí. Jejich velkou výhodou je, že nic jiného nemůže obchod ukončit, jen čas. Žádné nenadálé pohyby cen, ať už jsou jakkoliv velké, vás z pozice nemůžou vyhodit předčasně a ve ztrátě. A to prostě proto, že vaše ztráta je limitována výší vaší investice, tudíž nemusíte mít žádné ochranné příkazy. Z toho také vyplývá, že nikdy nemůžete ztratit víc a váš obchodní účet nemůže nikdy jít do mínusu.

Další informace o binárních opcích najdete na opcebinarni.cz