Brokeři s licencí

BrokerMin. vkladMin. obchod
iqoption$10$1

Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení. Binární opce jsou v EHP zakázané pro retailové investory, můžou s nimi obchodovat jen profesionální investoři.

Pokud chcete obchodovat binární opce, nemůžete to dělat sami. Potřebujete na to zprostředkovatele, který vám obchodování umožní neboli brokera, jinak také makléře.

Pokud se na burzovní obchodování podíváme obecně, tak brokeři mají za úkol spojovat poptávku a nabídku a umožňovat realizaci obchodů mezi nakupujícími a prodávajícím. Může ale také plnit roli protistranu obchodu svých klientů, což je přesně ten případ binárních opcí, které jsou obchodované tak zvaným způsobem over the counter, tedy bez realizace přímo na burze.

To znamená, že když se rozhodnete koupit, broker bude tím, kdo vám prodá, a opačně. To se může zdát jako nebezpečné, protože teoreticky tak bude mít zájem na tom, abyste prodělávali, ale skutečnost je trochu složitější.

V první řadě kdyby to nedělal, často byste asi nenašli protistranu pro své obchody, takže by z nich většina nebyla realizována. Makléř v tomto případě působí jako dodavatel likvidity, což vám zajišťuje, že jsou vaše obchody realizovány přesně v tu chvíli, ve kterou chcete.

Ale protistranou vašich obchodů nemusí být vždy, může také párovat objednávky svých vlastních klientů, pokud se sejdou ve vhodnou chvíli. Protože se ale binární opce neobchodují na centrální burze (Forex je na tom stejně), musí se pak broker zajišťovat proti rizikům, které plynou z toho, že váš obchod musí vždy exekuovat.

Dělá to pomocí obchodů s jinými finančními instrumenty, jako jsou opce nebo třeba CFD. Vhodnou skladbou investiční portfolia tedy reaguje na to, jak jsou uzavírány obchody jeho klientů, a tím zajišťuje nejen likviditu pro nás obchodníky, ale také svůj zisk. Čím je v tomto ohledu schopnější, tím úspěšnější bude celkově.

Bohužel to tak ale nedělají všichni spousta brokerů binárních opcí je zakládána účelově jen na výběr peněz od klientů, přičemž se spoléhají, že lidé budou jen prodělávat, aby se peníze nemusely vracet. Pokud někdo nevydělává, dočká se manipulací s cenou a dalších nepříjemností, které se postarají o to, aby konečným výsledkem byla ztráta.

Napsat komentář