Podvody

Pro lidi, kteří nikdy neobchodovali na burze a ani se o to nikdy nezajímali, může být těžké rozlišit, co je pravda a co není. Na začátek můžeme rovnou říct, že binární opce podvod nejsou, jen různí lidé vymýšlejí podvody, které k nim nabalují.

Co není podvod

Binární opce jsou zcela standardní finanční nástroj, jako například akcie, akorát mnohem jednodušší na obchodování. Stačí určit, jestli cena libovolného aktiva bude za určitý čas níž nebo výš, o nic jiného se nemusíte starat. Tímto způsobem s nimi můžete vydělávat peníze.

Pořád se ale jedná o obchodování, které vám může vydělat peníze, ale také prodělat. Dobré je, že nikdy nemůžete prodělat víc, než sami do obchodu investujete, to je další výhoda binárních opcí.

Co je podvod

A v čem tedy spočívají podvody, které se kolem binárních opcí točí? Ve lhaní o tom, jak snadné a rychlé je vydělávání, a v nabízení automatických nebo poloautomatických obchodních systémů, které vám budou samy vydělávat.

Řekněme si to na rovinu, broker je firma jako každá jiná, která bude vydělávat tím víc, čím víc bude mít zákazníků. Proto se někteří nepoctiví brokeři uchylují k tomu, že lákají nové obchodníky pomocí lží o tom, jak z vás bude za měsíc milionář díky jejich radám nebo obchodnímu systému. A to je ten podvod.

Často to ani nejsou samotní brokeři, ale jednotlivci, kteří jim dělají placenou reklamu a neštítí se použít podvodných metod, aby vás přesvědčili k otevření si účtu a složení peněz na něj.

Shrnutí

Když si to tedy shrneme, binární opce podvod nejsou. Jsou jednoduchým finančním nástrojem, se kterým si může zkusit obchodování téměř kdokoliv, podléhají regulaci a finančnímu dozoru, obchodují s ním i banky, pojišťovny a různé fondy.

Ale některé firmy a jednotlivci jim dělají podvodnou reklamu, aby získali nové zákazníky. To je celý problém, takže si stačí dávat pozor, kdo vás jakým způsobem přesvědčuje. Hledejte informace u více zdrojů a srovnávejte. Obchodování se určitě nebojte, ale mějte k němu respekt, je to seriózní věc.

Napsat komentář