Zkušenosti s binárním obchodováním

Binární opce už obchoduji více než rok, takže je na čase, abych se také podělil o své zkušenosti, které jsem za tu dobu nabyl.

Není kam pospíchat

V první řadě jsem se naučil, že je třeba trpělivosti a uvážlivosti. Na začátku jsem chtěl honem vydělávat peníze a začal jsem bez větší přípravy. To nakonec vedlo ke ztrátám, prodělal jsem tak svůj první vklad 200 dolarů. Pak jsem si na účet vložil další peníze a chtěl pokračovat, ale po pár obchodech mi došlo, že dělat to samé znovu a očekávat jiný výsledek není moc chytré.

Takže jsem si dal pauzu a šel testovat na demo účet. Binární opce tu jsou a ještě dlouho budou, takže není kam pospíchat. Je nejdřív třeba si v klidu definovat, jaká bude vaše obchodní strategie, řádně si ji vyzkoušet a prověřit. Až pak můžete začít skutečně obchodovat.

Strategie

Viděl jsem na internetu řadu různých strategií, ale po pravdě řečeno mi žádná z nich nefungovala. Většinou to bylo a naházení hromady ukazatelů do grafů a obchodování podle nějakých čárek, ale to mi prostě nefungovalo. A to nemluvím o různých podvodných automatických systémech, které mají vydělávat za vás. Ty jsem sice nezkoušel, ale je dost důkazů o tom, že nefungují.

Když jsem se soustředil na cenové pohyby a vstupy do trendu v korekcích, začalo se mi konečně dařit. Proč koukat okolo, kdy klíčová je cena.

Broker

Dnes už to není tak zásadní téma, protože slušných brokerů je víc, ale pořád platí, abyste si vybírali pečlivě, v každém případě jen mezi brokery s licencí ČNB. Když si totiž otevřete účet u nějaké pochybné firmy, o své peníze můžete přijít a nikdo vám nepomůže. Takže pozor.

Výběry peněz

Asi většina obchodníků si ráda počítá, o kolik procent bude zhodnocovat svůj účet každý měsíc, a pak umocňuje a počítá, za jak dlouho budu bohatý. To je sice hezké, ale moje doporučení je, abyste pravidelně vybírali část zisků a nenechávali vždy všechno pro další obchodování. Nikdy nevíte, co se může stát, a proto je lepší si část zisků pravidelně vybírat a užívat. Svůj účet nechávejte dál růst, ale nenechávejte na něm všechno.

No a to je tak asi všechno. Takže přeju hodně úspěchů při obchodování binárních opcí.

V diskuzním fóru najdete zkušenosti s binárními opcemi ostatních obchodníků.

Napsat komentář